Uçağın Acil Çıkış Kapısını Açıp Kanatta Yürüdü: Kahraman İlan Edildi

Mexico City Havalimanı hareketli anlara sahne oldu. Meksika’dan Guatemala’ya gitmek üzere uçağa binen yolcular dört saatlik rötar nedeniyle havasız ve susuz kaldı. Bekletilmeye itiraz eden bir yolcu, uçağın acil çıkış kapısından çıkarak uçağın kanadında yürümeye başladı. Bunun üzerine yetkililer harekete geçerek adamı gözaltına aldı.

“HAYATIMIZI KURTARDI”

Klimanın çalışmadığı uçakta yer alan yolcular destek açıklaması yayımladı. TRT Haber’in aktardığına göre açıklama şöyle:

“Meksika’dan Guatemala’ya gitmesi planlanan AM 0672 sefer sayılı uçuştaki tüm yolcular, acil çıkış penceresini açan yolcunun herkesi korumak için bunu yaptığını ve herkesin desteğini aldığını belirtir. Zira gecikme ve uçaktaki havasızlık yolcuların sağlığı için tehlikeli koşullar yaratmıştı. O bizim hayatımızı kurtardı.”

Sosyal medyada yayılan açıklamada en az 77 yolcu, adlarına ve imzalarına da yer verdi.

Olayla ilgili raporda uçağa bakım yapılması gerektiği için rötarın gerçekleştiği duyuruldu. Kimliği açıklanmayan yolcunun eyleminden sonra uçak değişikliğinin zorunlu hale geldiği de ifade edildi.

Havalimanındaki yetkililer, eylemcinin uçaktan çıktıktan sonra tekrar kabine girdiğini ve uçağa ya da herhangi birisine zarar vermediğini, sonrasında da polise teslim olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir