Simit Fiyatları Ekmek Fiyatlarını Solladı: Sabah Simit Yemek Lüks Oldu!

SİMİT FİYATLARI EKMEK FİYATINI GEÇTİ

Türkiye’de birçok alanda yapılan zamlar, tüm ürünleri etkiliyor. Özellikle akaryakıt ve un fiyatlarına gelen zam sonrasında ekmek ve unlu mamullere zam gelmeye devam ediyor. Ülke genelinde yapılan zamların ardından kıyasıya rekabet içerisinde olan ekmek ile simit son zammın ardından noktalandı.

Simit fiyatlarına gelen zam ile birlikte ekmek fiyatlarını solladı geçti. Dar gelirli vatandaşların ucuz kahvaltısı olan simit, yeni zam ile birlikte lüks olarak kayıtlara geçti. Vatandaşlar gelen zam karşısında tepkisini gösterdi.

ÖĞRENCİLER NE YİYECEK?

Ülke genelinde yapılan zamlar peş peşe duyurulurken, bu kez zam haberi Batman’dan geldi. Batman’da simit yemek isteyenler yeni fiyatı görünce şaşkına döndü. Zam öncesinde 6 TL’ye satılan tane simit, zam sonrasında 8 TL’den satılmaya başladı.

Simit fiyatlarına 3 ayın ardından zam yapan Batman, artan masraflar sonucunda yeni fiyatını duyurdu. Türkiye kapsamında sürekli zamlanan gıda ürünlerine yenisi eklendi. Öğrenci ve dar gelirlilerin kahvaltıda sık sık yediği simit 6 TL’den 8 TL’ye yükseldi. Batman’da 70 gram simit, 2 TL zam sonrasında 8 TL’ye satılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir