Pazarcıyı öldüren gençten mahkemede tüyler ürperten savunma: Çocukken beni istismar etmişti

Kocaeli‘nin Gölcük ilçesinde pazar esnafı Birol Şakir Kaya’yı (65) başına defalarca demir çubukla vurarak öldüren madde bağımlısı Tuanay Çetin (22), tutuklu yargılandığı davanın ilk duruşmasında, Kaya’nın kendisine 13 yaşındayken cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. Kaya, “Olay gecesi sabaha kadar tiner çektim. Öldürme niyetim yoktu.” dedi.

DEMİR ÇUBUKLA DEFALARCA KEZ VURUP ÖLDÜRDÜ

27 Haziran’da Gölcük ilçesine bağlı Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesi’nde madde bağımlısı Tuanay Çetin, tezgah kuran pazar esnafı Birol Şakir Kaya’nın yanına gidip para istedi. Daha önce 60 suç kaydı bulunan Çetin, olumsuz yanıt alınca Birol Şakir Kaya’nın başına demir çubukla defalarca vurarak öldürdü. 4 gün önce başka bir suçtan cezaevinden çıktığı öğrenilen Tuanay Çetin, olay yerinden kaçtı. Polis tarafından yakalanan Tuanay Çetin, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tuanay Çetin hakkında ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

“13 YAŞINDAYKEN BANA CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDU”

Olayın ilk duruşması bugün Kocaeli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuklu sanık Tuanay Çetin, duruşmaya SEGBİS üzerinden katılırken, taraf avukatları ve öldürülen Birol Şakir Kaya’nın ailesi de mahkeme salonunda hazır bulundu. Duruşmada dinlenen sanık Çetin, Birol Şakir Kaya’nın kendisine 13 yaşındayken cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. Sanık Çetin, “Ben bu olayı hiç aileme anlatmadım. Aileme söylemeye korktum. Beni dışlarlar diye kimseye anlatamadım” dedi.

“SABAHA KADAR TİNER ÇEKTİM”

“KOCAMIN CİNSEL İSTİSMARDA BULUNMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Öldürülen Birol Şakir Kaya’nın kızı C.K., sanıkla ailesinin herhangi bir ilişkisi olmadığını belirterek, “Babamın anlattığına göre olaydan 1 yıl kadar önce sanık pazarda esnaf ile kavga etmiş, babam ise kavgayı ayırmış. Esnafı ‘bu çocuk ile uğraşmayın kendisi belalıdır’ diye de uyarmış. Bunun üzerine annesi de ‘sen benim oğlumu nasıl ayırırsın’ diyerek kızmış. Bunun dışında şahıslarla bir iletişimimiz yoktur. Pazarda aynı bölgede tezgah açmamız sebebiyle annesini tanıyorum. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Birol Şakir Kaya’nın eşi A. K. ise sanığın anneannesi ve dedesini pazarcılık yaptığı için tanıdığını belirterek, “Eşim, kızıma anlattığı olayı bana da anlatmıştı. Bu olay dışında eşim ile sanığın yaşadığı başka olay yoktur. Cinsel istismara ilişkin bilgim de yoktur. Eşimin böyle bir şey yapması mümkün değil. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

AKIL SAĞLIĞI RAPORU ALINACAK

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir