Doktor İbrahim Karahan cinayetinin nedeni ortaya çıktı: 100 lira eksik

İstanbul Avcılar’da Üniversite Mahallesi’ndeki bir otelde dün saat 19.30 sıralarında Doktor İbrahim Karahan ile Ali Asker Kıtay arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Kıtay, silahla Karahana’a ateş etti. Ardından Kıtay yanındaki kadınla birlikte otomobile binerek olay yerinden kaçtı.

56 yaşındaki Karahan ise tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Polisin çalışmasıyla Kıtay ve otelden birlikte kaçtığı yabancı uyruklu Dılnoza Bayramova yakalandı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada ise saldırıda kullandığı silah ele geçirildi.

100 LİRA EKSİK VERDİ İDDİASI

Şüpheli Dılnoza Bayramova’nın ifadesinde, otelde birlikte olmak için Karahan ile bin 500 liraya anlaştıklarını ancak Karahan’ın bin 400 lira ödediği için aralarında tartışma yaşandığını ve Karahan’ın parayı aldıktan sonra kendisi darbedip kovduğunu ve bu durumu erkek arkadaşı Ali Asker Kıtay’a mesaj atarak anlattığını söylediği iddia edildi

Kıtay ise ifadesinde, görevlilere ‘yukarıda kadını dövüyorlar, gelin birlikte bakalım’ diyerek görevlilerle odaya çıktığını ve kapıyı açan Karahan’ın bacağına ateş etmek istediğini, yanlışlıkla karnından vurduğunu söylediği öğrenildi.

TUTUKLANDILAR

Olayla ilgili sürdürülen soruşturma kapmasında, 26 yaşındaki şüpheli Ali Asker K.’nın çeşitli suçlardan 6 sabıka kaydı olduğu belirlendi. Doktor İbrahim Karahan’ı öldüren Ali Asker Kıtay ve Dilnoza Bayramova emniyette yapılan işlemlerin ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YENİ GÖRÜNTÜLER ÇIKTI

Olayla ilgili çok yönlü soruşturmaya devam ederken kan donduran olayın yeni görüntüler de ortaya çıktı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir