Bilim ve Teknolojinin Kalbi Canik’te Atıyor

Bilim, teknoloji ve sanatta, özgün fikirleri ve yetenekleriyle var olan nesilleri etkin ve nitelikli eğitim projeleriyle yetiştirmeye devam eden Canik Belediyesi’nin ilçede düzenlediği Canik Eğitim ve Bilim Şenliği yoğun ilgiyle ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Canik Eğitim ve Bilim Şenliği’nde öğrencilerle bir araya gelen AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, öğrenciler tarafından tasarlanan projeleri inceledi. Öğrenciler ve öğretmenlerle yakından İlgilenen Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Başkan İbrahim Sandıkçı, onlarla uzun süre sohbet etti. Öğrencilerle bilirlikte deney ve gözlem çalışmaları gerçekleştiren, şenlikte yer alan sergileri ziyaret eden Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Başkan İbrahim Sandıkçı, öğrencileri gerçekleştirdiği başarılı çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Öğrenciler Hayran Bıraktı

Canik Eğitim ve Bilim Şenliği’nde öğrencilerin görücüye çıkardığı hasta tedavilerinde kullanılmak üzere tasarladıkları medikal ürünler, elektrikli araçlar gibi tasarım ve üretimleri kendilerine ait olan projeler ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Öğrencilerin projelerini inceleyen ve onların heyecanla anlattıkları sunumları dinleyen Samsun Milletvekili Karaaslan ve Başkan İbrahim Sandıkçı, öğrencileri gerçekleştirmiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı tebrik etti. Canik Eğitim ve Bilim Şenliği’nde öğrencilerin eğitici ve eğlenceli etkinliklerle bir araya geldiklerini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik Eğitim ve Bilim Şenliğimizde öğrencilerimiz kendilerinin tasarladığı ve ürettiği projeleri sergilerken, aynı zamanda yeni nesil teknolojilerle bir araya geliyor. TEKNOFEST kuşağı gençlerimiz, atölyelerimizde gerçekleştirdikleri uygulama çalışmalarıyla eğlenirken öğreniyorlar. Canik’te çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini keşfetmelerine vesile olacak, zihinsel gelişimlerine katkılar sunacak çalışmalar ve etkinlikler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya gerçekleştirdikleri ziyaret programında, AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Mücahit Yılmaz, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Donbay ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu eşlik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir