Karar yazarı Taşgetiren: Kılıçdaroğlu, “Aleviyim” diyerek iktidar cenahını dar alana sıkıştırdı

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun sosyal medya hesabından gençlere yönelik paylaştığı ‘Alevi’ başlıklı videosu sonrası iktidarın tutumuna değindi. 

Taşgetiren, yazısında şunları kaydetti:

“Belli ki el altından Kılıçdaroğlu’nun “Alevi kimliği”ne dair bir söylem sürdürülüyordu. Şimdi gözümüzün içine bakıp “Kimsenin böyle bir şey dediği yoktu” gibi kurnazlıklar kimseyi inandırmaz. Kılıçdaroğlu “Ben Aleviyim” diye ortaya çıkınca, herkes, sanki önceden hiç kimlik siyaseti yapılmıyormuş ve “kimlik siyaseti Türkiye için ihanet anlamına gelir”miş gibi bir pozisyona kaçtı. Kılıçdaroğlu, “Hadi ne söylerseniz söyleyin, işte ben Aleviyim” diyerek hiç olmazsa iktidar cenahını dar alana sıkıştırdı.

İktidar ya da muhalefete söylemek isterim: Siyaset alanında her söylediğiniz aleyhinize delil olarak kullanılabilir. Türkiye toplumunun özelliklerini bilmeden yapılacak her şey, söylenecek her söz hem ülke için hem o siyaseti yürütenler için kötülüktür.”

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu: İlk oyunu verecek olan sevgili evlatlarım, ben Aleviyim; Hak Muhammed Ali inancı ile yetişmiş samimi bir Müslüman’ım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir