Bakan Çavuşoğlu: Anketlere göre ilk turda bu iş bitecek

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Habertürk canlı yayınında soruları yanıtladı. Çavuşoğlu’nun açıklamaları şöyle:

‘Dışişleri bakanı olarak görevine devam edecek’ iddiasına cevap veren Çavuşoğlu “Hedefimiz Antalya ve Türkiye’de seçim kampanyası yürütmek. AK Parti’ye daha fazla milletvekili daha çıkarmak için çalışacağız. Ben hiç bakanlık ya da başka hesap yapmadım. Partinin kurucularından bir tanesiyim. 25 Aralık 2013’te AB Bakanı olarak göreve geldim. O 13 sene içerisinde bakanlık ve başka pozisyon için sitem etmedim. Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiridir. İstediği arkadaşlarımıza görev verecektir. Millet, kabineyi oluşturması için Cumhurbaşkanını seçiyor. Şimdi aday olmamızı istediler” dedi.

“ANTALYA’DA ÖNDEYİZ”

Antalya’daki son duruma ilişkin değerlendirmede bulunan Çavuşoğlu “Antalya’da durum iyi. AK Parti olarak en yakın rakibimizin 7-8 puan önündeyiz. Cumhur İttifakı olarak durumumuz geçen seçime göre daha iyi. Geçen seçim 2 puan öndeydi Millet İttifakı. Anketlerde baktığımız zaman durumumuz iyi. Sadece 2002 seçiminde CHP’nin gerisinde kaldık. Onun dışında tüm seçimlerde AK Parti Antalya’da hep birinci olmuştur. CHP ikinci sırada olmuştur” diye konuştu.

Seçimin ilk turda biteceğini söyleyen Çavuşoğlu “Anketlere göre ilk turda bu iş bitecek. Türkiye için de doğru olan bu. Ülkenin seçim atmosferinden çıkması lazım. Cumhurbaşkanı neden ısrarla 14 Mayıs’ta seçimi yapalım dedi. Bazıları seçim ertelensin dedi. Seçim atmosferinden kurtulmalıyız” ifadelerini kullandı.

Dış politikanın seçmene etkisini yorumlayan Bakan Çavuşoğlu “Önemli katkısı var. İnsanlar dik duruşa önem veriyor. Türkiye’nin haklarını savunduğumuz zaman herkes olumlu tepki gösteriyor. Son zamanlarda dış politikanın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki dış politikanın fazla beğenildiğini görüyoruz. Anketlere sık sık bakıyoruz. Dış politikanın şu anda tercihte olumlu bir etkisi var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir